Itt mindent megtalálsz a kutyákról!
1. érdekesség:
Kiszagolják, ha baj van
Sokatoknak nyilván nem újdonság, hogy az ebek remek szaglásuknak köszönhetően képesek érzékelni például a cukorbetegséget, vagy jelezni tudnak, ha a gazdinak epilepsziás rohama lesz. Ez amiatt van, hogy a beteg sejtek egy számunkra érzékelhetetlen szagot bocsátanak ki magukból, amit viszont a kutyák orra simán megérez.
2. érdekesség:
Olyan okosak, mint egy kétéves ember
Bár látszólag ez nem nagy szám, de ha jobban belegondolunk, állat létükhöz képest ez hatalmas teljesítmény. Képesek a tanulásra, és az okosabb fajták akár 200 szó megértésére képesek. A top 5 legokosabb kutyus egyébként a border collie, az uszkár, a német juhász, a golden retriever és a doberman.
3. érdekesség:
Képesek az irigységre...
Bár a kutya az ember legjobb barátja, ha úgy érzi, hogy nem kapja meg azt, ami neki jár, akkor hatalmas hisztizésre képes. Igaz, ez a féltékenység általában csak a többi kutyára érvényes, és sosem a gazdin vezeti le.
4. érdekesség:
... De a bűnbánatra nem
Összeszidod a kutyusod, mert elkövetett valami rosszat, ő pedig olyan színszorítóan néz rád, hogy azonnal megbocsátasz neki. Csakhogy kutatások bebizonyították, hogy a kutyák automatikusan bűnösnek érzik magukat, ha a gazdi leszidja őket, még akkor is, ha el sem követtek semmit! Vagyis az egész csak arról szól, hogy meg akarnak felelni az embernek.
5. érdekesség:
Minél szófogadóbbak, annál tovább élnek
Szintén kutatások bizonyítják, hogy a jámbor, szófogadó kutyák jóval tovább élnek, mint a csintalan, akár agresszívebb fajták. Összesen 53 kutyafajt vizsgáltak a viselkedés és ez élethossz kapcsán, és kiderült, hogy a gyors és izgalmas élet az ebeknél sajnos a gyors halállal végződik
6. érdekesség:
Ők a legváltozatosabb megjelenésű emlősök a világon
Egyáltalán nem egy kutya, hogy melyik fajta hogy néz ki, sőt! Egy uszkár koponyája és felépítése annyira eltér például egy bulldogétól, mint egy házi macska csontváza egy rozmárétól. Ennek köszönhetően a kutyát rengeteget segítettek a tudósoknak abban, hogy még jobban megértsék a genetika működését
Forrás: neon.hu